• velky plod

    Dobry den,
    chcem sa spytat, som v 35tt a podla usg ma dieta uz teraz 4kg, preto sa chcem spytat, znamena to, ze mi zle vypocitali termin porodu? ale vraj najpresnejsie na urcovanie terminu porodu je prvy trimester... v 12tt som preto bola na 3D utz a podla neho som ozaj len v 35tt aj podla PM.
    tak nechapem, ani prenatalne vitaminy neberiem, zeby z toho bolo dieta take velke, a aj ja s muzom sme chudy...
    alebo mu jednoducho staci kratsi pobyt v maternici, ze rastie rychlejsie, a mozem ocakavat, ze porod pride skor, napr. uz aj v 36tt ?
    a este jedna otazka, ak by sa predsalen narodilo povedzme v 36tt ale vazilo by 4kg, bude sa povazovat za donosene / z hladiska vahy /ci predcasne narodene /z hladiska gestacneho veku/?
    dakuejm pekne
    Katka

    Dobrý deň,
    v prvom rade je nutné napísať, že ide o odhad váhy, ktorý nebýva celkom presný. Ale aj tak je dieťa naozaj príliš veľké, doležité sú výsledky glukózového testu v 24. týždni gravidity, lebo takto rastú deti u cukrovky.
    Určite je to k pozornosti a mala by ste navštívi´t rizikovú poradňu vo zvolenej porodnici.