• Cisársky rez 2x

    Dobrý deň. Som 37tt. a je to moje druhé tehotenstvo. Pred dvoma rokmi som porodila cisárskym rezom pre nepostupujúci pôrod a veľký plod/veľká hlavička/. Pri tomto tehotenstve sa uvažuje, že plod bude pravdepodobne väčší okolo 4kg a taktiež už hlavička je podľa rozmerov večšia o dva týždne. Zároveň mám veľmi výrazné krčové žily, pre ktoré už od tretieho mesiaca beriem cyklo3fort 2x1 tabletku. Chcela by som vedieť či zvažovanie cisárskeho rezu v mojom prípade je opodstatnené.
    Za odpoveď ďakujem.

    Dobrý deň,
    bude závisieť na veľkosti plodu pred porodom, určite sa nedá cisársky rez s istotou naplánovať takto skoro. Rast plodu je individuálny a mení sa aj počas tehotnosti.