• ako sa vyhnut pouzitiu kliesti pri porode

    dobry den, pan doktor, zijem v uk, kde budem aj onedlho rodit. napriek tomu, ze vo vela krajinach sa od pouzitia kliesti uz upustilo, tu je tato metoda este stale celkom "oblubena". chcela by som sa vas opytat, ako je mozne sa takemuto porodu vyhnut? chcem to mat napisane na papieri, ze takyto porod jednoznacne odmietam a v pripade komplikacii uprednostnujem cisarsky rez.... su nejake naznaky, ktore nasvedcuju tomu,ze pouzitie kliesti bude potrebne? nechcem totiz cakat, kym mi povedia, ze ina moznost nie je....dakujem za vas nazor

    Dobrý deň,
    KLIEŠTE sa používajú celosvetovo a je nezmysel, že by sa od nich upustilo. Je to nástroj, ktorým sa dá zachrániť život dieťaťa. Ak je hlavička plodu v panvy, tak sa cisársky rez už nedá spravi´t bez toho, aby sa neporanila maternica, preto sa robia kliešte. Proste nemáte na výber, ak idete rodiť, tak proste je cca. 5% šanca, že sa porod ukončí kliešťami.