• Červené strie

    Dobrý deň pán doktor. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Som 13.deň po pôrode a v tehotenstve sa mi vytvorili strie. To by mi až tak nevadilo, len ku koncu tehotenstva ma dosť začalo svrbieť bruško, hlavne podbruško a teraz po pôrode má tiež velmi svrbia tie strie až sú červené. Poradťe mi čo robiť, lebo som zúfalá. Prajem krásny deň.

    Dobrý deň,
    strie su dosledkom hormonalnych zmien v gravidite, vačšinou sa po porode pomaly stratia a vyblednu.
    Existuju kremy na spevnenie podkoznej vrstvy, ak by to nezaberalo, vhodna je konzultacia kozneho lekara.