• otehotnenie okamzite po UPT

    Dobry den,chcela som sa spytat bola som na UPT,nakolko som otehotnela pocas uzivania HAK a silnych antidepresiv,bala som sa aby bolo vsetko v poriadku,tak som zvolila tuto cestu. Predtym som absolvovala missed abortion. Teraz je to skoro 6 tyzdnov po UPT a menstruacia sa stale nedostavila, po prvom tyzdni som sa citila velmi dobre , nekrvacala som a ani ma nic nebolelo,samozrejme boli sme opatrnejsi a tak sme zasa zacali s pohlavnym stykom, par krat sme sa vsak pozabudli a nestihli sme to.Vsetci ma ubezbecovali,ze nemam sancu otehotniet. &pred dvoma tyzdnami som bola u lekarky na kontrole a ta povedala,ze je vsetko ok,maternica cista,vajecniky v poriadku Vcera som si robila test a asi po 20-tich minutach sa tam objavila len velmi slabulinka ciarocka,ledva viditelna taky duch. Po missed som mala tehu testy pozitivne este asi 3 tyzdne. Neviem co mam teraz robit. Prosim poradte mi,je mozne,ze by som hned zasa otehotnela? Prosim a zaroven dakujem za skoru odpoved :-)

    Dobrý deň,
    ani HAK ani antidepresíva samozrejme plod nepoškodzujú, mala ste sa poradiť, každá tehotnosť može byť Vaša posledná, preto si ju treba vážiť.
    Po umelom potrate je vhodné nemať styk mesiac. Test má byť pozitívny po 5 minútach. Treba je ho zopakovať s časovým odstupom.