• zive maso na vnutornom siti

    Dobry den,
    asi zacnem od zaciatku...
    06/2007 som porodila dcerku sekciou (KP). Vsetko bolo bez problemov vratanie hojenia jazvy. Opat som otehotnela s terminom porodu 2.7.2010. Tehotenstvo bezproblemove, no porod otrasny. Prenasala som, tak som bola pred samotnym porodom 4 dni v nemocnici. Prehliadlo ma viac Dr. vratane prednostu, ktory odobril, ze MOZEM rodit vaginalne (bohuzial porodnik si to vysvetlil asi ze musim...). Suma sumarum - zacali mi spontanne kontrakcie den pred planovanym vyvolavanim porodu. 36h bez spanku, 27h bez jedla len s 1l vody, 17h kontrakcii... bola som tak vycerpana, ze mi nezaberala ani epi (4h zaberala, potom prestala napriek podaniam dalsich davok), za 10h som sa otvorila len o 1cm... Rodila som na 6cm otvorena, s cim pravdepodobne nikto neratal, lebo ma poslali vycikat a chodit (nebola som schopna ani zliezt zo stola nieto urobit krok). Od personalu som sa dockala otrasneho pristupu, kriku a dokonca i par faciek. Nakoniec som syna porodila s nastrihom a komplet dotrhana (syn mal 3770g a 52cm). Dvaja lekari ma sili vyse hodiny. O vytlacenych hemoroidoch nehovoriac.
    Chcela som na tento otrasny zazitok co najskor zabudnut, no neda sa - na vnutornom siti zo strany konecnika sa mi vytvorilo zive maso. Na kontrole po sestonedeli to bolo 8-10ks do 3mm. Po mesiaci mi niektore vypadli, no min. jedno malo 3cm. Teraz mi to uz trci von z posvy, moj gyn. je na mesacnej stazi a tak to nechal na januar... Desim sa co bude do januara ked to tak rychlo rastie...

    Aky je postup v odstranovani toho ziveho masa takych rozmerov a poctu? S manzelom ani nemame sex - bojim sa infekcie z podrazdenia a krvacania. Je mozne, ze sa to este vrati?

    dakujem

    cony

    Dobrý deň,
    tzv. živé maso (caro luxurians) je reakcia kože a slizníc na cudzorodý materiál, vzniká často okolo stehov. Ako sa budú stehy rozpúšťať, tak by sa už nemalo tvoriť. Odstraňuje sa podľa veľkosti, znesením ostrou lyžičkou, v lokálnej alebo celkovej anestéze.
    Je mi ľúto, že máte takto negatívny zážitok z porodu. Ak máte pocit, že ten priebeh a chovanie personálu bolo neadekvátne, napíšte list primárovi (prednostovi) oddelenia s konkrétnymi údajmi.