• Problemy s porodom kvoli zraku

    Mam vlastne dve podotazky. Prva je ze moja piratelka ma problemovy zrak(kratkozrakost -7,5 a -8). Pocul som ze zeny uz nad 5 dioptrii rodia iba sekciou je to pravda ? A laserova operacia oci moze pomoct aj tomuto zeby priatelka mohla po takejto operacii rodit normalne ? Viem ze to by bolo skor po dohode s oftamologom ale skor by ma zaujimala mozno prax alebo aspon skusenost ci us take pripady alebo uz sance na normaln porod ani velmi nie su ? A druha podotazka je vlastne ci je pravda ze sekciou zeny mozu porodit 2 max.3 deti ? dakujem za cas a odpoved.

    Dobrý deň,
    1: nie je to pravda, sila dioptrii nie je rozhodujúca pri sposobe porodu
    2. vlastne som Vám odpovedal na č. 1, ani laserová operácia nie je indikáciou k cisárskemu rezu a naopak.
    3. čo sa týka počtu cisárskych rezov, po každom narastá riziko prasknutia maternice, ale nedá sa to presne vypočítať, už som robil aj 4. a 5. cisársky rez, našťastie to dobre dopadlo.