• bolesť pri státi

    Dobrý deň pán doktor,
    som tri a pol mesiaca po pôrode, ktorý bol vyvolávaný kvôli prenášaniu a veľkosti dietata. (nakoniec mala 3810g). Nástih hrádze bol cca. 6 cm (šikmí) ale už je všetko zahojené, len mi ostalo viditeľné tzv. živé maso nedaleko vchodu do pošvy.
    Môj hlavný problém je, že stále pociťujem tlmenú bolesť pri státi. Keď chodím, sedím alebo ležím je všetko v poriadku. Čakala som či to neprejde ale je to stále rovnaké. Bolesť sa zhoršuje, ked sa viac namáham. Nedokážem v obchode vystáť radu a problémy mám i po celom dni stáť večer pod sprchou. Pri prehliadke u gynekologa pred mesiacom mi bolo povedané, že je všetko pekne zahojené a nevidieť žiadne problémy. Od vtedy sa nič nezmenilo a bolesť pretrváva.
    Druhým asi skôr estetickým problémom je tzv. živé maso, ktoré mi ostalo viditeľné po šití hrádze vo vnutornej strane v okolí malých pyskov. Mávam i neustále špinenie taký žltkastý výtok ktorý s tým možno súvisí. Je možné toto živé maso niečím liečiť a odstrániť? Odporučili by ste mi niečo na pretrvávajúci výtok? (výsledky výteru boli v poriadku).
    Vopred Vám dakujem za odpoved
    S pozdravom
    Ludmila

    Dobrý deň,
    skúste si kúpiť čípky Cicatridina, zlepšujú hojenie pošvovej sliznice a jej výživu. Ak by sa po nich stav nezlepšil, asi bude vhodné "živé maso" odstrániť chirurgicky.