• streptokok a porod bez antibiotik

    Dobry den,
    po citani Vasich odpovedi ma znepokojilo, ze moja lekarka mi nijako nepoznacila do tehot.knizky, ze som pocas tehotenstva mala viackrat pozitivny nalez streptokoka ag., teda som rodila bez podania antibiotik.Citala som Vase odpovede, ze aj jediny pozit. nalez v tehotenstve znamena potrebu antib.pri porode. Ako si mam vysvetlit postup mojej lekarky? A najma, co s mojim babatkom? Moze mat nejake zdravotne komplikacie? Ako mam postupovat? Co mu hrozi? Dakujem velmi pekne za Vasu odpoved a za mnohe rady na stranke Mamaaja.

    Dobrý deň,
    iba malé percento detí u žien so streptokokom agalactiae v pošve dostane počas porodu infekciu, ale pretože infekcia je závažná, dávajú sa antibiotiká všetkým, lebo nevieme u koho dojde k nákaze.
    Ak sa nič nedialo po porode, tak už sa nemusíte stresovať, žiadne komplikácie nehrozia.