• fraxiparin aka anesteza..?

    dobry den
    chcela by som sa opytat aku anestezu by ste mi odporucili pri sekcii
    sekciu budem mat planovanu pretoze mala je KP a som prvorodicka od 35tt uzivam oxificilin mi nasadili v 29tt pre zrelost placenty fraxiparine 0,3ml mi nasadili ked zistili hypotrofiu plodu babatko malo v 35tt 1900g podla sona bolo len 32tt /BPD8,3 AC28,0 FL6,1 HC30,1/
    za 10 dni pribralo 250g malo 2200g je to dostatok
    hypotrofia je len o vahovom prirastku alebo aj inej retardacii plodu?

    Dobrý deň,
    malé tajomstvo, oxyfilín je nezmysel, už sa cca. 10 rokov v žiadnej kultúrnej krajine nepoužíva :) ale nebojte sa neublíži.
    Ani fraxiparine nepomože, ale aspoň to má nejaký racionálny podklad. Ešte sa dávala glukóza a pred tým alchemylka so žabími stehienkami.
    Takže, jediné čo má racionálny základ je opakované sledovanie nárastu plodu, hlavne obvodu bruška, či priberá, sledovanie množstva plodovej vody a prietokov, obdeň CTG. Ak je toto v poriadku, tak funkcia placenty je zachovaná a dieťa to zvláda, ak nie, tak je indikovaný cisársky rez okamžite.
    2200 gramov na 26. týždeň je iba mierna hypotrofia, problém je, že deti koncom panvovým sa trošku líšia v rozmeroch, preto pre nich tabulky neplatia.