• sekcia - pocet porodov

    Dobry den,
    zaujimalo by ma, kolko porodov za sebou sa moze vykonat sekciou? Je pravda, ze po troch porodoch sekciou odporucaju lekari sterilizaciu?
    Mam 3 deti: 11/04; 04/06; 11/08 a chcela by som este deti, ale bojim sa. Sterilizaciu nechcem. Su dalsie tehotenstva naozaj take rizikove, ze sa neodporucaju? Co sa moze stat mne a dietatu?

    Dakujem

    Dobrý deň,
    nikto Vám nevypočíta riziko prasknutia jazvy ale samozrejme, že je pomerne vysoké. Takýchto prípadov nie je veľa, ale existujú. Je to na Vaše riziko, jazva sa dá sledovať ultrazvukom. Pri cisárskom reze v tomto teréne hrozí poranenie mechúra.