• šestonedelie alebo ako prežiť toto obdobie čo najpríjemnejšie

    Dobrý večer,

    som už takmer mesiac po spontánnom pôrode a zaujímalo by ma, čo treba robiť, aby sa telo dalo čo najskôr do pôvodného stavu. V nemocnici mi povedali, že sa treba po každej návšteve toalety sprchovať, tak to poctivo dodržiavam ešte aj teraz. Momentálne už nekrvácam, mám iba hnedastý, niekedy iba žltý výtok s mierným zápachom, stehy mi už vypadli, no ostali po nich opuchy. Môžem si dávať na jazvu, respektíve na spomínané opuchy, nejaké maste, ktoré by napomohli hojeniu? Aké sú vhodné?
    S príchodom chladných dní dostávam chuť na horúci kúpel, môžem sa už kúpať?
    Ešte mám jednu otázku - som aktívny športovec a chcela by som pomaličky začať s tréningom - teda beh (hodinu denne) a postupné posilovanie celého tela. Môže mi to uškodiť? Počula som, že intenzívnejšie športovanie ovplyvňuje chuť materského mlieka, je to pravda?

    Za Vaše odpovede vopred pekne ďakujem a prajem príjemný deň

    Dobrý deň,
    maste si nedávajte, osobne radím oplachy s preparátom Tantum rosa, obsahuje okrem dezinfekcie aj hojivé a protibolestivé látky.
    Mesiac po porode sa už možete kúpať vo vani. A behať určite možete, aj cvičiť o vplyve na mlieko som nečítal.