• babatko sa neotaca

    Dobry vecer.Chcela by som sa vas opytat v mene mojej svagriny.Je v 31tt.a babatko ma stale otocene dolu zadockom.je to jej tretie tehotenstvo.jej doktor jej povedal ze sa nic nedeje ze bude rodit dolu zadockom,ze iba pri prvorodickach sa v takychto pripadoch robi cisarsky rez....nie je taky porod nebezpecny?neda sa o cisarsky rez poziadat?existuju nejake cvicenia aby sa babatko otocilo?
    prosim o radu lebo svagrinna je z toho dost vystresovana.

    Dobrý deň,
    v 31. týždni je ešte až 20% detí dole zadočkom a vtermíne iba 4% takže je veľká šanca že sa otočí.
    Naozaj treťorodička by mala aj koncom panvovýmrodiť spontánne, cisársky rez by som indikoval iba keby plod dorástol do veľkých rozmerov.