• Privelky strach z porodu

    Dobry den pan doktor,
    velmi tuzim po dietatku a rovnako aj moj partner. Ked sme sa vsak zacali snazit o pocatie, vzdy ma prekonal strach a po styku som usla do kupelne aby som zo seba dostala vsetky spermie. Mozno to znie strasne, ale ja mam od mlada panicky strach z porodu. Cim viac tuzim po babatku, tym castejsie mavam nocne mory, a sice, ze umieram pri porode. Chcela som svoj strach prekonat tym, ze si o porodoch nastudujem co sa da- upokojenie vsak neprichadza. Myslim, ze v porovnani s inymi zenami znasam bolest horsie a preto neverim, ze budem schopna babatko porodit. Preto, sa chcem opytat, ci je vobec mozne aby sa babetko takpovediac zaseklo v panve a rodicka ho nevladala vytlacit von. Tato nocna mora ma prenasleduje niekolko mesiacov a vzdy konci smrtou. Uz som z toho zufala.

    Dakujem

    Dobrý deň,
    v súčasnej dobe sa pri porode umiera iba veľmi veľmi veľmi zriedka.
    Nemusíte sa báť, ak sa dieťa nedarí vytlačiť, dá sa predsa vytiahnuť porodnickými kliešťami.
    Doporučujem Vám jednoznačne konzuláciu psychologa, pretože mi Vaša panika pripadá prílišná a je to skor naozaj na nejakú psychoterapiu.