• Fragilne cievy

    Dobry den pan doktor,
    mam fragilne cievy (dedicne). V minulosti som obcas mavala (hlavne pri nachladeni alebo pri zrejme zvysenom krvnom tlaku) problem s krvacanim z nosa a taktiez som zvykla dost silne krvacat pri menstruacii. Pozitivne ucinkoval Ascorutin. V suvislosti s bliziacim sa porod sa chcem opytat co by ste odporucili na pripravu ciev na porod, pretoze predpokladam, ze porod je dost silna zataz na cievy.Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    potrebná je presná špecifikácia onemocnenia, jediné, ktoré ja poznám je syndrom Ehlers Danlos.
    Krvácanie z nosa a silná menštruácia ešte neznamená, že týmto syndromom trpíte.
    Ascorutin možete brať je to vlastne vitamín C a rutín, jeho účinnosť je sporná.