• Otehotnenie po sekcii - kedy je to najvhodnejsie

    Dobry den,

    viem, ze ste ohladom danej otazky uz par citatelkam radili.

    Som prvorodicka, Matusko sa narodil 20.3.2008 akutnou sekciou (pri CTG zrazu mali ozvy plodu hodnotu 60 - predtym oscilovali medzi 120 a 180). Kedze medzi surodencami mame 5rocne vekove rozdiely, ktore su podla mna velke, chcela by som rodit co najskor po sebe. Matusko je plne kojeny (kazde 3hod aj v noci), antikoncepciu nepouzivam ziadnu, moj gynekolog mi vravel, ze kludne mozem otehotniet do roka po sekcii.

    Po sekcii, nemam ziadne komplikacie. Co by mi hrozilo ak by som skoro po sekcii otehotnela? Napriklad ak by som otehotnela a rodila v roku 2009 alebo 2010 v com by bol rozdiel? Myslite, ze by som mohla rodit aj klasicky?

    Vopred dakujem za odpovede a prajem pekny den.

    Dobrý deň,
    doporučuje sa otehotnieť minimálně po 12 mesiacov od cisárskeho rezu, aby bola jazva na svalovine maternice poriadne zhojená. Inak hrozí hlavne prasknutie jazvy, ale aj prerastanie placenty do jazvy. Pretože riziko otehotnenia aj pri kojení je reálne, určite by bolo vhodné zvážiť ochranu.
    Spontánny porod po cisárskom reze je možný.