• PAP lllb

    dobry den tento rok som zmenila gynekologa a nahlasila sa k nemu na preventivnu prehliadku na ktorej mi oznamili ze posledne stery z cytologie z pred roka nemam dobre vysla diagnoza PAPlllb bola som velmi prekvapena nakolko moj predchadzajuci gynekolog ma o tom vobec neinformoval co povazujem za dost nezodpovedne.no ale terajsi mi okamzite urobil nove stery opat vasla ta ista diagnoza tedaPAPlllb + HPV virus vysokorizikovy nasledovala biopsia a vysledky z histologie vysli CIN l.Mam 32 rokov a este som nerodila preto mi moj gynekolog odporucil ze zatial konizaciu nebudeme robit stery zopakujeme po 3 mesiacoch a povedal aby sme sa pokusali o babo.toto sa udialo za posledne 3 mesiace.biopsia bola robena 20teho juna dalsia menstruacia bola presna ako mala byt 29teho juna. po oznameni vysledkov z histo 16teho jula sme hned zacali pracovat s manzelom na babatku.mam pravidelny 28 dnovy cyklus menzes trva 5dni. teraz mi 4 dni meskala na piaty den po velkych bolestiach sa dostavila a na siedmy uz som nemala.je to u mna velmi neobvykle myslite ze to moze suvisiet s biopsiou aj ked menzes hned po nej bol ok alebo mozem byt uz tehotna?bol postup mojho lekara spravny ak pri danej diagnoze odlozil konizaciu?musim podotknut ze som s nim velmi spokojna ale cim viac info clovek ma tym lepsie dakujem

    Dobrý deň,
    urobte si test, či ste tehotná.
    Čo sa týka PAP IIIb doležitá je histológia - CIN I sú najľahšie zmeny. Preto by bolo možné to risknúť a sledovať Vás v tehotnosti. CIN I v 40% sa može vyliečiť spontánne bez operácie. Doležité okrem cytológie aj kolposkopické sledovanie, hlavne či bol odber urobený zo správneho miesta.