• Plášťový hematom

    som v 17t.t. v 13t.t. som začala špiniť(hnedý výtok). na ultrazvuku mi zistili plášťový hematom v dolnom pole placenty. Vypísali ma na PN. Výtok trval týždeň potom sa to upravilo. Na sone kontrolnom v 17t.t. mi povedali že sa vstrebal. mal veľkosť 8x1,4mm.a že že placxenta je bez zmien odlučovania. chcem sa spýtať či je to možné že sa hematóm vstrebe. neužívala som žiadne hormóny lebo povedali že placenta si už tvorí svoje hormóny. Môže vyvolávacia injekcia uškodiť keď som bola už v 2t.t. a doktorka tvrdila že nie som tehotná že to vyzerá podľa sona že mám menzes dostať a dala mi vyvolávačku to mi už týždeň meškal po vyvolávačke mi robila zase vnútorné sono a povedala že to vazerá že som akurát mala menzes a zobrala mi krv či tam neni mimomaternicové tehotenstvo na druhý deň mi tam vyšiel HCG ktorý mi o týždeň opakovali a robili sono až potom mi zistili tehotenstvo v 5t.t. a termín mi posunuli o necelé 3 t.t. povedala že som mala ovuláciu mimo cyklu.

    Dobrý deň,
    vyvolávacia injekcia obsahuje gestagény, ktoré tehotnosť podporujú a neškodia jej.
    Hematóm sa može vstrebať, buďte rada, pretože pri odlučovaní placenty dochádza často k potratu. Ak je už ultrazvukový nález v norme, tak by vývoj plodu mal byť už bezproblémový.