• tehotenstvo a antidepresiva

    Dobry den, vyskytol sa u mna jeden problem. Pat mesiacov beriem antidepresiva SSRI na panicku poruchu a uzkostne stavy,kombinujem to s xanaxom. Chcela by som otehotniet, pretoze mam uz 38 rokov a moje dieta potrebuje surodenca.Aky je vas nazor, prosim? Niekedy sa citim dobre, mam odvahu, dufajuc, ze ma ochrania tehotenske hormony vydrzat bez liekov, a niekedy sa citim horsie a bojim sa buducnosti,ako napriklad teraz.Nechcem sa vzdat myslienky mat druhe dieta, aj ked mnohi mi tvrdia, napr. moj gynekolog, ze sa mam tesit aj z jedneho dietata.Ale ako Carnegie tvrdi, treba sa zmierit s najhorsou situaciou, a snazit sa ju vylepsit.

    Dobčý deň,
    antidepresíva sú v gravidite podmienečne povolené, hlavne po skončení prvého trimestra. Skúste sa poradiť s Vaším psychiatrom, čo si on o tom myslí, ako to zvládnete s čo najmenšími dávkami. Osobne si myslím, že tehotnosť by Vám prospela.