• pozitívne protilátky

    Dobry den, v 16. tt mi brali krv a dnes som dostala vysledky. Zistili mi pozitivne protilatky v krvi. Krvnu skupinu mam B+. Manzelovu krvnu krvnu skupinu neviem. Som tehotna tretikrat a moje doterajsie dve tehotenstva prebehli bez problemov a porody tiez. Starsi syn ma krvnu skupinu B+ a diagnostikovanu znizenu specificku bunkovu imunitu. Krvnu skupinu mladsieho syna neviem, dosial je zdravy. Z toto co som citala na internete sa tvoria protilatky u mamiciek s Rh-, ktore cakaju dietatko s Rh+. Pravdepodobne bude mat moj manzel Rh- a nase tretie dieta Rh- tiez? Moja krv tvori protilatky proti krvi nasho babatka v brusku? Nakolko je to nebezpecne. O takejto situacii, kedy je matka Rh+ a dieta Rh- som nenasla zatial na internete nic. Dakujem za odpoved. S pozdravom RNDr. Anna Kakosova, PhD.

    Dobrý deň,
    Rh protilátky sú najčastejšími, preto sa najčastejšie skúmajú a vyšetrujú. Avšak okrem toho existujú aj iné typy protilátok v inom systéme. Preto by ste mala absolvovať hematologické vyšetrenie, kde sa určí špecifický druh protilátok a určí sa, či prechádzajú placentou a či možu ohroziť plod. Ak áno, bude nutné sledovanie hladín protilátok a prípadne aj stavu plodu, či nedochádza k jeho poškodeniu.