• tehotenstvo a cesta lietadlom

    dobry den, chcela by som vas poprosit o radu. planujem druhe dietatko ale mame absolvovat aj cestu lietadlom do USA (let trva az 15az19 hodin). vychadza to tak, ze by som uz mohla byt tehotna ak sa zadari v prvych tyzdnoch. Je v tom problem, ak by som uz tehotna takto cestovala, ma to vplyv na plod - myslim niake vyvojove chyby, popripade moze to sposobit potrat?
    planujeme byt v USA okolo 6 tyzdnov (je to pobyt u rodiny, takze ziadny stres), ak sa da ist ako je to potom s vysetreniami ktore sa robia na zaciatku tehotenstva?
    dakujem pekne

    Dobrý deň,
    cesta lietadlom tehotnosť neovplyvňuje, na druhej strane sa Vám divím, že s tým nepočkáte, na začiatku gravidity je riziko potratu až 20% a neviem, či je vhodné rizkovať potrat v zámorí.