• Otehotnieť alebo nie?

    Dobrý deň pán doktor, mám dve detičky,staršia dcérka bude mať 25.mája 4rôčky narodila sa o týždeň skôr spontánne bez problémov, mladšia dcérka sa narodila v 28.týždni sekciou, všetko je v poriadku je zdravučká nemá žiadne zdravotné problémy.Bude mať v júni 3rôčky. Pri oboch dcérkach som bola na rizikovom tehotenstve a teraz by sme chceli ešte jedno dieťatko,ale sa bojím že to nedopadne dobre svoje som si prežila pri mladšej dcérke a nechcem aby sa to zopakovalo alebo ako predísť takýmto komplikáciam.Antikoncepciu neberem a keď som bola naposledy na gynek.vyšetrení dr.mi robil cytolog.vyšetrenie a mám aj niečo na krčku maternice a musím chodiť pravidelne každých 5.mes.na kontroly tak neviem či to nieje riziko pre mňa Ďakujem za vašu odpoveď.

    Dobrý deň,
    nepíšete, prečo ste mala cisársky rez v 28. týždni. Aj informácia o náleze na krčku je nedostatočná.
    Predpokladám však, že ak prvý porod bol bez komplikácii, tak v druhej tehotnosti šlo o náhodnú komplikáciu. Poraďte sa aj so svojím gynekológom, hlavne kvoli nálezu na krčku.