• povinne vysetrenia

    Dobry den!mozno sa oraciam na nespravnu osobu, ale chcela by som sa vas opytat,ci pocas tehotenstva je povinna navsteva zubara, alebo ma len tehotna narok a nemusi ist k zubarovi pocas tehotenstva, pytam sa to kvoli tomu,ze ako prvorodicka budem mat narok na prispevok od statu a kvoli navstevam zubara by som nechcela o to prist.ak ak je povinne tak kedy musim navstivit zubara v ktorom mesieci.za odpoved vam velmi pekne dakujem

    Dobrý deň,
    finančné otázky ma nezaujímajú, podľa mňa by si mali pacienti u lekára normálne platiť, pretože zdravie je rovnaká veličina ako strava, vzdelanie a iné služby.
    Návšteva zubára v tehotnosti je indikovaná, pretože tehotnosť vplýva na stav chrupu (vápnik) a zlý stav ústnej dutiny može vplývať na vývoj plodu. Preto je dobré dať si chrup ošetriť, a zaplatiť si dobrého lekára. Žiaľ porodník zatiaľ nemože za svoju starostlivosť byť ohodnotený.