• Cysta na vaječníku v tehotenstve

    Dobrý deň pán doktor. Rada by som sa Vás opýtala na názor. Son tehotná 9. týždeň. Pred týždňom som mala hnedý výtok, tak som išla k mojej lekárke. Tá mi predpísala Duphaston 2x1 a kľud na lôžku. A ak sa to objaví znovu, tak mám ísť na pohotovosť. Včera som opäť mala hnedý výtok, tak som zašla na pohotovosť, kde mi zistili 9cm cystu na vaječníku (plod je OK), ale mala by sa pravdepodobne op.odstrániť. Ešte sa nevedia dohodnúť. Ak som mala cystu, tak len maličkú, ktorá sa po čase stratila. Môže sa takáto cysta sama stratiť? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    ak nemáte potiaže (bolesti brucha) tak by bolo vhodné cystu iba sledovať. Operačné riešenie v tehotnosti je sporné, ak ide o bezpríznakovú cystu.