• laktácia

    Dobrý deň, mám problém s kojením. Pri odchode z pôrodnice problém nebol, kojila som, dieťatko priberalo. Týždeň po návrate domov malá trošku ubrala na hmotnosti - mám málo mlieka. Toto je druhé dieťatko, doma mám ešte dvojročného syna, ktorého som kojila 9 mesiacov bez problémov. Snažím sa prísť na to, kde sa stala chyba, a či sa to dá ešte napraviť. Snažím sa ju prikladať na každé kŕmenie, stravu mám bohatú. Mohla sa pod to podpísať psychika? Mám stavy úzkosti, podchvíľou sa rozplačem, nedokážem sa smiať, neviem sa rozprávať ani s manželom... A neviem či toto je vec, s ktorou mám bežať za lekárom, či si dokážem pomôcť sama, ešte je len dva a pol týždňa po pôrode. Ak sa Vám podarí, prosím o Váš odborný názor. Vopred ďakujem.

    Dobrý deň,
    znížená produkcia mlieka býva pomerne častá. Skúste viac prijímať tekutín a pravideľne prilkadať. Obrčas je potrebné aj prechodné prikrmovanie.
    Čo sa týka psychiky je to normálny prejav únavy po porode. Ak by však stavy úzkosti pretrvávali je vhodné vyšetrenie psychológom alebo psychiatrom.