• Rf faktory

    Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako je to s "neznášanlivosťou" Rf faktorov. Ja mám Rh negatív, manžel pozitív. Dieťa má faktor po otcovi. Po pôrode mi bol podaná Rhega 250 mg. V prepúšťacej správe mám uvedené: "priebeh počas hospitalizácie fyziologický,...,bez inkompat. (KS matky A Rf negat, KS dieťaťa A Rh pozit, PAT negat)" ČO to vlastne znamená? Bude aj moje ďalšie tehotenstvo normálne, alebo bude nejaké riziko pre dieťa? Voľakedy som počula, že pi takejto kombinácii faktorov sú prvé 2 pôrody bezproblémové, riziko vraj nastáva pri treťom...Ako to teda je?

    Dobrý deň,
    ak ste dostala Rhegu tak táto obsadila Rh bielkoviny na krvinkách dieťaťa, ktoré sa dostali do Vášho obehu. Tým pádom sa už Váš imunitný systém s nimi nedostal do styku a protilátky si nebudete vytvárať. Otehotnieť možete znovu bez problémov.