• zrelosť pľúc

    Dobrý deň,
    chela by som sa opýtať do koľkého týždňa teh. má význam podávať kortikoidy na dozretie pľúc nenarodeného dieťatka? Aké riziká hrozia dieťatku, ktoré sa narodí v 33-34tt? Ja som momemntálne v 33/1 tt a stále mi hrozí predčasný pôrod. V 26tt mi boli namerané pri cervikometrii tieto hodnoty: dĺžka hrdla 3,57cm, šírka 3,65cm a ďaľšie hodnoty sú asi hodnoty vnútornej bránky 3,33cm a 2,47cm. Lekár mi povedal, že sa mi otvára vnútorná branka. Myslíte si, že bola potrebná cerclage? Viem, že je už neskoro hodnotiť potrebu cerclage, ale aj tak vám ďakujem za názor. Už ste mi sice odpovedal na podobné otázky, ale vteda ste nepoznal čísla.
    Ešte raz ďakujem prajem príjemný deň.

    Dobrý deň,
    máte moju garanciu , že neporodíte predčasne, pretože Vaše hodnoty sú naprosto normálne.
    Nestresujte sa a napíšte do poradne až porodíte, aby sa dokázalo, že mám pravdu. Cerclage určite odmietnite.