• nepravidelná menštruácia

    Dobrý deň,
    od druhého pôrodu mám problém s nepravidelnou menštruáciu. Rodila som 11. augusta. Prvá menštruácia bola hneď v septembri, potom bola mesiac a pol pauza. Ďalšie mesiace to bolo raz na začiatku, inokedy na konci mesiaca. Najdlhšia pauza bola zase od 5. januára do 26. marca. Teraz si vôbec neviem vypočítať, kedy dostanem ďalšiu menštruáciu. Už som sa aj zľakla, či nie som tehotná. Malého som dojčila iba v pôrodnici, doma som už nemala dosť mlieka. Ešte chcem dodať, že koncom a začiatkom roka som prekonala genitálny herpes. Existujú nejaké prostriedky, okrem antikoncepcie, na to, aby bola menštruácia pravidelná? Ďakujem.

    Dobrý deň,
    jediná kauzálna liečba na nepravideľnú menštruáciu je hormonálna antikoncepcia, ktorá nahradzuje chýbajúce hormóny. Nechápem, prečo ju odmietate, dúfam, že nie kvoli stredovekým názorom, ktoré prezentujú slovenskí inkvizítori zo spolku katolíckych biskupov.
    Ak plánujete otehotnieť tak chabou náhradou je doplnenie gestagénov na druhú polovicu cyklu.