• dlho trvajúci problém

    Dobrý večer, moja otázka je: Pravidelne 14. dní pred menzesom mám bolesti v podbrušku, potom mi začne krvavý výtok, ktorý trvá až do menzesu (cyklus 28.-30.dňový). Tento problém trvá už 6 rokov. Medzitým som užívala aj HAK (bez problému), vysadila som, pretože by sme chceli druhé dieťa. Zatiaľ sa mi nedarí ani otehotnieť, ale bojím sa aby som nekrvácala aj v tehotenstve. Môj gynekológ ma zatiaľ nijako neliečil, dal mi HAK a bolo vybavené. Čo by ste mi prosím Vás poradili. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    zrejme ide o ovulačné krvácanie s následným odlupovaním sliznice. Vhodná by bola substitúcia gestagénov na druhú polovicu cyklu. Napríklad Duphaston od 14. dňa 10 dní. Antikoncepcia je výborná liečba hormonálnych porúch ale bráni otehotneniu.