• Lieky

    Dobrý deň, pán doktor, čítala som rôzne články ohľadom užívania liekov počas tehotenstva pri teplote, rôznych bolestiach, bolesti hrdla, nevoľnosti, proste takých "bežných" problémoch (ibalgin, nurofen, valetol, flector, imodium a podobne). Chcela by som sa aj Vás spýtať na Váš názor, či užívanie takýchto liekov môže spôsobiť nejaký problém/potrat alebo čokoľvek iné ak som by som ich užívala v čase keď som nevedela, že som tehotná. Veľmi pekne ďakujem.

    Dobrý deň,
    lieky proti horúčke sa v tehotnosti užívajú často a nie sú v tomto zmysle nebezpečné. Ku koncu gravidity sa neodporúčajú vyššie dávky ibalginu, pretože môže ovplyvniť funkciu srdca plodu.