• Bolesť hlavy pri orgazme

    Dobrý deň, už tretíkrát za sebou sa mi stalo, že ma počas pohlavného styku, počas prežívania orgazmu, začala silne bolieť hlava, v oblasti čela, spánkov až za ušami. Bolesť je náhla, silná, no po krátkom čase sa zmierni a je ju cítiť už len trochu. Tlak mám v poriadku. Je možné, že táto bolesť vzniká z bolesti krčnej chrbtice, s ktorou mám problémy už dlhšie? Na internete som čítala, že je to častý problém, no ešte som sa s tým nestretla. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    musím napísať, že som sa s podobným prípadom nestretol ani ja. Literatúra udáva, že tzv. OH (orgastic headache) je klinicky nevýznamná záležitosť, ktorá Vás nijako neohrozuje. Ale je potrebné vylúčiť aj cievne problémy, ktoré tiež môžu mať podobné prejavy, počas orgazmu dôjde k prudkému stiahnutiu ciev v mozgu. Odporúča sa zvážiť magnetickú rezonanciu ciev v mozgu, preto vyhĺadajte neurológa.