• Odstránenie maternice a vaječníkov

    Dobrý deň,
    mamine pred nedávnom odstránili maternicu a vaječníky. Začala mať návaly tepla a potenie. Gynekológ jej poradil sprej Lenzetto. Celkom sme sa zhrozili, keď sme si prečítali časté vedľajšie účinky ako rakovina prsníka, porážka a podobné. Chcela by som sa opýtať, či je naozaj tento sprej bežný a overený? Neexistuje prípadne nejaká liečba v podobe menej nebezpečných prípravkov/liekov, alebo nejaká liečba liekmi na prírodnej báze?
    Veľmi pekne Vám ďakujem za Vašu odpoveď.
    S pozdravom,
    Barbora

    Dobrý deň,
    keď si prečítate príbalový leták acylpyrínu, tiež si ho nedáte. Neviem vek Vašej mamy, ani dôvody, prečo jej niekto vzal aj vaječníky, ale ak má prechodové príznaky, tak vaječníky ešte fungovali a bolo by dobré ich funkciu nahradiť, Lenzetto je na to vhodný preparát.