• Tehotenska cukrovka

    Dobry den pan doktor robili mi test ma tehotensku cukrovku kde boli hodnoty hranicne na lacno myslim 5.4. Mam si merat cukor doma a vyradit nejake veci co sa tyka jela .Len problem je ,ze mam panicky strach si ten cukor merat sama .Nakolko som uz dlhsie liecena na chornicku paroxyzmalnu hemicraciu plus si meram tlak v tehotenstve nakolko na zaciatku bol vselijaky. Tak by som sa chcela spytat je to nebezpecne pre babo?som v 26tt.dakujem

    Dobrý deň,
    5,4 glykémia nalačno spĺňa kritéria pre gestačnú cukrovku jednoznačne. Mala by ste dodržiavať rady lekárov, pretože zle liečená gestačná cukrovka nielen zvyšuje riziko pôrodu veľkého plodu so všetkými komplikáciami, ale aj zvyšuje riziko, že raz bude mať Vaše dieťa cukrovku a cievne problémy. Okrem sledovania glykémie a diéty je veľmi dôležitý aj pohybový režim, dokonca niektoré práce ho uprednostňujú pred diétou. Denne aspoň 10.000 krokov.