• Opakované potraty

    Dobrý večer,mám otázku.Január 2005,missed abort cca v 8-mom týždni,po kyretáži mi pichli injekciu,pre krvné skupiny.Jar 2005 zistená znížená činnosť štítnej žľazy,odvtedy užívam Euthyrox 37,5.Leto 2005 som otehotnela,komplikácie boli:v 20-týždni ma zašili,krčok bol len1,5cm,potom tvrdnutie brucha,tehotenská cukrovka,dievčatko sa narodilo v termíne a zdravé,celkom som si odležala v nem. 3mesiace.V septembri 2007 som zas potratila,začalo to krvácaním.Po mesiaci mi robili plastiku krčka maternice.Na jar 2008 som otehotnela,predtým som užívala kyselinu listovú a Duphaston,do 7-meho týždňa bolo všetko ok,potom zas missed abort.Následné vyšetrenia ukázali zdedené trombofílie po rodičoch,nič iné,partner nebol vyšetrený.Prosím Vás o radu,čo ďalej,veľmi chcem druhé dieťa.Môj vek je 33,5.

    Dobrý deň,
    ak máte vrodenú trombofíliu tak by ste mala pred otehotnením užívať lieky, nízkomolekulárny heparín. Pri trombofílii sa zráža krv v cievach základu placenty a plod može odumrieť.