• prvá menštruácia

    Mám 13r.dcéru, na svoj vek je drobná, len teraz jej začali rásť prsia. Asi 2 mesiace ju pobolieva podbruško, zo 3-krát ju bolelo niekde medzi nohami-nevedela to presne opísať, ale asi nejaké tlaky zospodu. Nie sú to nejaké veľké alebo dlho trvajúce bolesti, skôr len také občasné pobolievanie. Má aj bledý výtok. Môže to byť reakcia organizmu na hormonálne zmeny a čoskoro nastávajúca menštruácia? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    áno može to byť ako uvádzate, začína produkcia pohlavných hormónov a pohlavné orgány začínajú na to reagovať, pošva vulva aj vaječníky a maternica.Menštruácia však može prísť aj neskor, sliznica maternice rastie pomaly.