• krvavy vytok po kyretazi

    dobry den pan doktor chcela by som sa spytat,som 5 dni po kyretazi.Na 4 den sa mi objavil hnedy vytok a na 5 den uz bol krvavy vytok a mierne pichanie v podbrusku,teplotu nemam chcem sa spytat ci to moze znamenat nieco zle alebo to je normalne a ak ano kolko to moze trvat.A kedy mozem ocakavat prvu menstruaciu.
    Chcela by som pocut este vas nazor nato ze v 5 tyzdni tehotenstva som zacala mat hnedy vytok a trval 3 tyzdne,co som aj povedala svojmu doktorovi a ten mi povedal ze to je v poriatku na ultrazvuku mi nic nenasiel ani hematon, dal mi duphaston a vitaminy femibion 800 a ked som sla v 8 tyzdni na kontrolu povedal mi ze plod uz nezije,vyvoj sa zastavil v 7 tyzdni a chcela by som vediet ci ten hnedy vytok nemohol nieco naznacovat nejaky chybu plodu alebo ze tam uz nebolo nieco v poriadku,aby sa nasla pricina preco mi to odumrelo . Alebo mohlo byt pricinou ze som mala opakujucesa zypaly mocovych ciet co som riesila urinalom? O 3 mesiace sa chceme pokusat znova ale mam strach ze sa to znova zopakuje.Velmi pekne Vam DAKUJEM za odpoved

    Dobrý deň,
    odumrelo to preto, lebo bolo geneticky nezdravé. Nie je dovod to nijako vyšetrovať a žiadna liečba takto chorý plod nezachrání, potratí sa 20% poznaných tehotností a až 60% všetkých tehotností (aj nepoznané včasné gravidity), preto je zbytočné to nejako riešiť.
    Ten výtok po kyretáži je normálny, trvá to obykle cca. 10 dní.