• problem po porode

    Dobrý deň Pán doktor,
    je mi to trápne, že Vás otravujem takouto otázkou, ale neviem ako sa to mám priamo opýtať svojho lekára. Po pôrode, čo je už rok a tri mesiace, keď dôjde k "úniku plynov",a ja sedím, dostanú sa mi do pošvy, tiež sa mi to stava keď troška zdržiavam moč,keď sa potom pohnem vydávam presne taký zvuk ako pri prdení, a je mi to velmi trápne, doma mi to až tak nevadi lebo manželovi som vysvetlila ako to je, ale kvoli tomu obmedzujem aj navštevy u známych lebo sa bojim, že sa strapnim, budu si myslieť že som si ,,ulavila,,.
    ak môžte poradte mi prosím, čo sa stým dá urobiť, pred pôrodom sa mi to nestávalo.

    velmi pekne ďakujem. hanna

    Dobrý deň,
    tento problém nie je zriedkavý, sposobuje ho nadmerné roztiahnutie tkanív pošvy a pošvovej steny.
    Určite pomože cvičenie panvového dna, ale predtým by bolo predsa vhodné vyšetrenie, pretože niekedy pri porode dochádza k závažnejším poraneniam panvového dna a vtedy nestačí iba rehabilitácia, objednajte sa do urogynekologickej ambulancie v okolí.