• Príznaky tehotenstva

    Dobrý deň, chcem sa informovať o príznakoch tehotenstva. S manželom sa pokúšame o bábätko. Prvý deň poslednej menštruácie bol 18.11.09. Chcem sa spýtať či už aj deň po oplodnení môžem mať nejaké príznaky? Lebo už tri dni mám nafúknute brucho, bolí ma v podbrušku, prsia ma bolia a počas dňa mi je často zle, nezvraciam, len mi je zle na žalúdku a častejšie močím. Mohli by to byť príznaky tehotenstva? bola som aj u môjho gynekológa a ten povedal, že aj keď som tehotná tak on to ešte neuvidí, ale pvedal že to môže byť aj ovuláciou, ale predtým som sa tak nikdy necítila. Mám nepravidelný menzes. Ale dĺžka je cca 31 a lebo 32 dní. Robila som si predtým aj ovulačné testy, posledný 4.12. a bol negatívny. Ale mala som pocit že v pondelok t.j. 07.12. som mala ovuláciu, lebo som mala číry a naťahovací výtok, tak sme sa pokúsili a od utorka sa cítim tak ako som to opisovala vyššie. Preto ma aj zaujíma, či sa môžu také príznaky objaviť aj hneď. Tehotenský test som si ešte nerobila, to chcem počkať až keď mi náhodou bude meškať menzes. Teraz by som mala dostať okolo 20.12. Alebo si myslíte že si môžem spraviť test aj keď mi ešte nemešká menzes? Mohlo by to už ukázať? alebo koľko dní od oplodnenie je najlepšie robiť test? Za skorú odpoveď Vám vopred ďakujem.

    Dobrý deň,
    tieto príznaky sposobuje progesterón, ktorý sa vylučuje v druhej polovici cyklu, či už ste alebo nie ste tehotná, preto nám nič nehovoria. jasným príznakom je vynechaná menštruácia a potom tehotenský test. Takže počkajte 3 týždne od styku ak dovtedy nebudete mať menštruáciu spravte si test.