• vakcina proti prasacej chripke

    Dobry den p. dr., chcem sa spytat, su tie nove vakciny proti prasacej chripke bezpecne aj v tehotenstve? resp. mate uz nejake info ako to s tymi vakcinami vlastne je? ja zijem v NY a nie je my vsetko jedno, kedze amerika je dost zasiahnutia tou chripkou. Hlavne ma zaskocilo, ze jedna znama je tiez tehu, tu zijuca, zacala teraz 9. mesiac a jej dr ju kaze vakcinovat, aj jej manzela.Ma bezproblemove tehu. Ja som tiez tehu a tehotne patria do rizikovej skupiny. Ostala som v soku, ved predsa ta vakcina este nie je testovana, u tehu uz ani nehovorim. Moj dr. neodporuca vakcinovat. Rada by som poznala aj vas nazor, teda ak sa k tomu mozte vyjadrit a mate o tom nejake info, nakolko je to bezpecne, ci nebezpecne, alebo vhodne, ci nevhodne. Dakujem krasne.

    Dobrý deň,
    nemám o tom informácie, ide však o mrtvu vakcínu, preto by nemala škodiť, ale zrejme výrobca to nedoporučí.
    Je nutné zvážiť aj epidemiologické riziko, aká je prevdepodobnosť, že to dostanete.