• ktore dni to su?aje pravda co mi vypocital internet?

    Dobry den pan doktor,dnes som si na internete(vypocet plodnych dni)dala zistit kedy mam plodne dni menstruaciu som dostala teraz 15.7. a cyklus mam 29,az 30 dni.Na internete mi vypocitalo,ze plodne dni mam od 24.7.2009 do 1.8.2009.Nieje to neaky blud?Neako mi to nesedi ako to je?Mam tomu verit?Uz rok sa snzime a nic

    Dobrý deň,
    ovulácia býva v strede cyklu, teda okolo toho 12,-14. dňa. Spermie žijú v tele ženy 3 dni, takže k oplodneniu može prísť od cca. 9.-14. dňa cyklu.
    Avšak aj dobrý orgazmus može ovuláciu urýchliť, okrem toho majú na ovuláciu vplyv aj iné faktory.