• Vyšetrenie CT

    Dobrý deň, pán doktor! Zlyhala mi antikoncepcia. Mala som 3 dni pred menštruáciou. Menštruácia sa dostavila, no ja neviem či som alebo nie som tehotná. Nebola by to nejaká zvláštna situácia, lebo s manželom by sme ešte dieťatko chceli, len 16. júla mám ísť na CT hlavy kvôli migrénam a ja neviem či si to môžem dovoliť. Na CT mi totiž povedali, že nesmiem byť tehotná, aby neožiarili bábatko. Prosím poradte mi, mám na to CT ísť, alebo radšej počkať ešte jeden mesiac, aby sa vylúčili všetky riziká?

    Dobrý deň,
    ak máte menštruáciu, tak na 90% tehotná nie ste, vhodné je tesne pred vyšetrením si spraviť tehotenský test a tehotnosť tým vylúčiť.