• zvysene leukocyty

    dobry den p. doktor, v prvom rade Vás pozdravujem a veľmi sa mi páči akým štýlom odpovedáte na otázky snad pomôžete aj mne
    ja som po 2 missedoch, nemali sme akciu srdiečka, všetky vyšetrenia- teda genetika, endokrinologia, protilatky, stery, je ok-iba ja mam heterozyg.formu, čo vraj nie je až také strašné,preto chodim na kontroly k hematologicke, ale liečbu ešte nemam
    Muž mával zápaly prostaty a pri spermiograme, ktorý bol stále v norme, teraz máme síce zhoršenú morfologiu, užíva profertil, ale trápi ma to, že prostata je ok, nezvečšená, zápal nieje, stery na ureu, myko, chlam. su negatívne,no napriek tomu má stále veľa leukocytov, dnes odniesol ejakulat, že ho daju na rozbor, či tam niečo nenajdu
    neviete mi poradiť čo to môže byť ? mal by ešte niečo podstúpiť ?
    a ešte by som sa chcela opýtať, kedže mame vysledky v norme, či mám chápať to tak že tie potraty boli snad nahoda ?
    dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    áno potraty boli náhoda, riziko potratu u zdravej ženy je cca. 40% pri nepoznanej gravidite a pri poznanej gravidite je to 20%. Takže aj teraz máte 20% šancu, že potratíte po otehotnení.
    Ak má manžel leukocyty v ejakuláte, bolo by podľa mňa ho potrebné preliečiť dvoj až trojkombináciou antibiotík dlhodobo (mesiac), i keď máte stery negatívne, chronický zápal často býva akoby "sterilný", znamená to, že počet baktérii je tak malý, že sa nedokáže. A preliečil by som aj Vás.
    Ale na potraty to nemá vplyv, tie sú hlavne z genetickej príčiny.