• Rh negativ

    Dobrý deň, chcem sa opýtať na riziko potratu pri druhom tehotentstve, alebo z postihnutia dieťaťa. Moja krvná skupina je Rh negativ, manžel Rh pozitiv a dcéra Rh pozitiv. Tehotenstvo bolo ukončené cisárskym rezom z dôvodu nerozbiehajúceho sa pôrodu po termíne. Podľa zdravotnej dokumentácie ktorú dôkladne prezeral môj gynekológ mi anti-d-protilátky po pôrode pichnuté neboli. Po pôrode ma nenapadlo upozorniť lekárov, brala som to ako samozrejmosť. Boli mi podávané antibiotiká v infúzii, neskôr injekčne kvôli infekcii ( už si nepamatám akej). Myslela som si že mi injekcia pichnutá bola. Chela by som dalšie dieťa, ale mám strach z možných komplikácií. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrřý deň,
    presné riziko neviem, ale ak ste sa senzibilizovala, tak hrozí, že ak bude dieťa Rh pozitívne, budete tvoriť protilátky, ktoré poškodia plod. Možno by bolo vhodné sa informovať priamo v nemocnici a trochu ich postrašiť súdnou dohrou. Ak Vám nepodali anti D ide o postup non lege artis.