• jedna oblička

    Vážený pán doktor,
    páči sa mi Vaša poradňa a čítam ju ako román na pokračovanie. Zaujímal by ma Váš na nasledovnú vec.
    Keď mal môj manžel 25 rokov, lekári mu úplnou náhodou zistili, že má len jednu obličku. Po kompletných vyšetreniach a zisteniach, že oblička je skutočne len jedna, nás poslali na genetické vyšetrenie. Genetička nám ako laikom vysvetlila, že to nie je dedičné. Pravdepodobne vraj mala manželova matka na zač. tehotenstva nejakú virózu alebo teplotu. Ona to však vylučuje.
    Z Vašich odpovedí sa dozvedám, že to plod neohrozuje. Aký je nato Váš názor? Čo podľa Vás mohlo spôsobiť, že sa vyvinula len jedna oblička?

    Ďakujem za Vašu odpoveď. /Máme zdravého 18 mesačného synčeka/

    Dobrý deň,
    moj otec má 2 zdvojené obličky a syn mojej sestry má jednu obličku málo funkčnú, preto som sa ja radšej nedal vyšetriť, aby som o tom nevedel.
    Vývoj obličiek je pomerne zložitý, u žien je spojený s vývojom pohlavných orgánov a často bývajú anomálie spojené. Príčina však ostáva neznáma.