• Kŕče v nohách

    Pán doktor, som v 17. týždni tehotenstva a už dlhší čas ma trápia väčšinou pri vstávaní nepríjemné kŕče v nohách. Pri prvom tehotenstve som tento problém pozorovala až tak posledné dva mesiace a zdá sa mi to teraz dosť skoro. Čítala som, že nepríjemné kŕče v nohách spôsobuje nedostatok horčíka v organizme matky a môže to vyvolávať aj predčasné sťahy maternice, čo môže viesť až k riziku predčasného pôrodu. Prosím Vás o radu, čo je vhodné proti týmto kŕčom v nohách, prípadne aj akou stravou sa dá prispieť k zlepšeniu stavu. Za odpoveď vopred ďakujem. S pozdravom

    Dobrý deň,
    možete skúsiť brať magnézium v akejkoľvek forme, ale krče v tehotnosti majú viac príčin a určite však nevedú k predčasnému porodou.