• meranie bazalnej teploty

    Dobry den,
    dakujem Vam za predchadzajucu odpoved ohladne IVF a manzelovho spermiogramu. Chcela by som sa Vas este spytat na spravny postup merania bazalnej teploty, pretoze som sa docitala a pocula asi 10 verzii. Teplotu si meriam rano po prebudeni, ked vstanem z postele a prejdem do kupelne, teplota sa mi stale pohybuje okolo tych 36.3 az 36.6 a postupne mi na 24. den cyklu stupla na 37.1. Znamena to ze mi prebehla ovulacia na 24.den cyklu (moj cely cyklus je cca32-34dni)? Totizto som sa docitala, ze teplotu si musim merat rano este v posteli, ze ak sa postavim tak je to uz nepresne a tiez som citala, ze ked stupne teplota tak nastava neplodne obdobie, ale asi to bolo myslene na tie dni po zvysenej teplote?!
    Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    ovulácia zrejme prebehla cca. 20.-22. deň cyklu, ale bazálna teplota je nespoľahlivý ukazateľ a osobne sa na neho nespolieham.
    Doporučujem od 12. dňa cyklu obdeň sex.