• odliŠné meranie

    Dobrý
    chcela by som sa opýtať, či je možné aby sonom ( jedno klasika, druhé 3 D ) boli týždenné rozdieli pri stanovení pôrodu ? Som totiž podľa menštruácie 16/5 tt, ale podľa ultrazvuku ( meranie BPD ) som v 15/1 tt. Už pri prvom sone u svojho gynekológa som bola o týždeň pozadu -čiže oproti pôvodnému sonu sa termín pôrodu posunul iba o 4 dni, ale v 12 tt som bola na ultrazvuk 3 D - kde sa meralo CRL a tam termín pôrodu sa skoro zhodoval s poslednou menštruáciou t.j. na 1.6 . Je to znak zaostávania vývinu plodu, alebo tie merania na základe klasického sona, nie je tak presné ?

    Dobrý deň,
    každý rozmer má svojú škálu odchýlku, ktorá v 16. týždni už može byť až týždeň.
    Ten v 12. týždni je asi najpresnejší a termín by sa mal držať podľa neho.