• Výsledky vyšetrenia

    Dobrý deň pán doktor zas a znova :) zmenila som už aj lekára (vysoký tlak stále dookola) a chcem sa opýtať na výsledky, pretože mi bolo povedané len "Všetko je v poriadku" mám dnes TP a výsledky z pred dvoch dní: TK 135/90 (vraj normálny - trošičku vyšší asi s počasia bolo mi povedané, ale už to neriešim)
    moč chem. negat (tomu rozumiem - žiadne bielkoviny...)
    vag. - cervix 1 cm, CK pre prst prestupný, polotuhej konzistencie, nalieha hlav. plodu, zachovalý vak blán, tonus uteru kľudový, OP 144 regg.
    Dg. -Grav. hebd. 40 Dozrievajúce hrdlo
    Môžete mi pán doktor nejako polopate zhrnúť, čo to vlastne pre mňa znamená? A ešte jedna otázočka, vraj ak teraz cez víkend neporodím, v pondelok tomu pán doktor "pomôže" taktiež neviem čo mal na mysli. Ďakujem

    Dobrý deň,
    1. chýba laboratórny rozbor krvi, čo my robíme vždy pri vyššom tlaku - Krvný obraz, kyselina močová, pečeňové testy, močové testy
    2. papieriková metóda na vyšetrenie moča je nepresná, takže ak tam momentálne nie je beilkovina to nič neznamená, doležitý je zber moči za 24 hodín

    3. ak Vás v pondelok chce zindukovať, tak s tým samozrejme plne súhlasím, podľa mňa ste mala byť už po porode.

    Držím palce.