• Cerklage

    som v 16. t.t. a som plánovaná na cerklage.je potrebné pred touto operáciou odstrániť ochlpenie? Vďaka Biba

    Dobrý deň,
    úprava ochlpenia vulvy už by mala by´t štandardným hygienickým návykom nielen pred gynekologickým zákrokom.
    My na našich 2200 porodov ročne sme už nepotrebovali robiť cerclage cca. 4 roky, a považujeme tento výkon za veľmi sporný.