• kedy otehotniet?

    Dobrý den pán doktor, chcela by som sa informovat kedy otehotniet po spontánnom potrate? Chceli by sme s manželom 2 dieta, najskôr sa nám nedarilo ani prvé splodit, tehotenstvo však bolo bezproblémové, druhé tehotenstvo skončilo v8tt - misset ab, potom som užívala pol roka horm. ant. a po nej som následne otehotnela.. Dodržiavala som všetky príručky, bola v pohode, vzdala sa dokonca aj kávy no napriek tomu nasledoval spontánny potrat v 6tt. Užívala som len acidum folicum. Čo by mi mal gynekolog ešte predpísať, aby bolo nasledujúce tehotenstvo v poriatku? Naozaj musím znova pol roka čakať kým sa začneme pokúšať o bábo? Je to normálne že som v priebehu roka prišla o 2 plody? Dá sa tomu nejako predísť? Ďakujem

    Dobrý deň,
    nič Vám nemusí predpísať, pretože nič nepomáha, oplodnenie je náhodné a občas sa stane, že sa nestretne zdravá spermia alebo zdravé vajíčko a potratí sa, nedá sa to ničím ovplyvniť.
    Počkajte 3 mesiace a znovu možete skúšať, lieky nemusíte brať.
    Dva potraty ešte nič neznamenajú, može ísť o náhodu, ak už máte jedno zdravé dieťa.